KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13226323
nr 1322 6323
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Akvarell, Gamla Centralbron Stockholm. Signerad, daterad 1958. Motivet: 25,5x17,5
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 april 2020
kl 20:16:29
350 kr
400 kr
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström